خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

شبکه های حسگر بیسیم در بدن(BAN)

  چکیده

  اغلب بیماران زمانی به پزشک مراجعه می‌کنند که علائمی غیرطبیعی در بدن خود حس کرده باشند. پس از مراجعه به پزشک یا بیمارستان در واقع مدتی از بیماری فرد گذشته وبیمار باید سریعا مورد مداوا قرار گیرد.

  در واقع زمان از پیشگیری بیماری گذشته و امکان دارد بیمار مجبور شود هزینه بسیار بالایی صرف درمان خود کند. اما با استفاده از شبکه حسگرها نه تنها می‌توان به وضعیت سلامت جسمانی خود پی برد که  می‌توان حتی بیماری را پیش‌بینی کرد و از هزینه‌ها و ریسک بعدی در زمان درمان کاست. بنا بر آخرین خبرها، تحقیقات جدید توسط مهندسان برق در دانشگاه ایالتی اورگان این مسئله را تأیید کرده است که یک فناوری الکترونیک به نام باند بسیار پهن

   (ultra wide band )که می‌توان از آن در شبکه حسگرهای نظارتی استفاده کرد، امکان دارد در آینده به‌عنوان بخشی از راه حل دستیابی به یک هدف بلندپروازانه در زمینه مانیتورینگ بهداشتی بدن یا نظارت بر سلامت جسمانی افراد مورد استفاده قرار گیرد.

  شبکه‌های حسگر در آینده به‌طور گسترده در زمینه‌های بهداشتی به کار خواهند رفت. هم‌اکنون از نوعی از این حسگرهای ابتدایی‌تر در بعضی بیمارستان‌های پیشرفته برای نظارت بر داده‌های فیزیولوژی بیمار، پیگیری دوره‌های خوردن دارو و نظارت کردن بر پزشکان و بیماران داخل بیمارستان، استفاده می‌شود.

  یکی دیگر از کاربردهای شبکه‌های حسگر در این زمینه پرستاری از افراد سالمند است. به همین منظور در دوربین‌های حسگر اندازه‌گیر فشار، جهت‌یاب و حسگر برای تشخیص فعالیت‌های ماهیچه ای کارگذاشته شده‌است که یک شبکه پیچیده ایجاد می‌کند. این شبکه افتادن فرد سالمند، عدم‌هوشیاری، علائم حیاتی، رژیم غذایی و ورزش او را نظارت می‌کند.

  کارشناسان می‌گویند در آینده و با پیشرفت فناوری و استفاده از تکنولوژی باند بسیار پهن (UWB) چنین شبکه‌هایی به‌طور مداوم و منظم می‌توانند به تشخیص وضعیت واقعی سلامت بدن کمک کنند. زمان واقعی تشخیص سلامت این فناوری می‌تواند باعث جبران تاخیر در شناسایی بیماری‌های تحلیل‌برنده و نجات زندگی انسان‌ها و در نتیجه کاهش هزینه‌های بهداشتی شود.

   

  فهرست مطالب در ادامه مطلب


  این مطلب تا کنون 57 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : استفاده ,حسگر ,نظارت ,سلامت ,شبکه ,زمان ,شبکه‌های حسگر ,باند بسیار ,سلامت جسمانی ,امکان دارد ,قرار گیرد ,
  شبکه های حسگر بیسیم در بدن(BAN)

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر